Wzory i definicje matematyczne.
Zjawiska i ich obliczanie wzorów.
Na wstępie kilka słów o matematyce i statystyce, jako przedmiotach ścisłych. One są nieodłącznym elementem ekonomii. Ekonomia to nauka o alokacji zasobów przy rosnących potrzebach społecznych.
I w statystyce zjawisko w społeczeństwie badane jest poprzez współczynnik determinacji. On polega na procentowym określeniu wartości. Traktowany, jako jedna z miar jakości. Jego wzór przedstawia się następująco.
R2= SSM / SST =∑t = 1n(y^t−y¯) / 2∑t=1n(yt−y¯)
Współczynnik determinacji to R do kwadratu. I może pod taką nazwą również występować.
Współczynnik zbieżności ma zupełnie inny wzór. W nim występuje R2. I na podstawie wzoru obliczane są różnice między x i y. Równania są bardzo proste, wystarczy podstawić cyfry podane do wzoru by określić niewiadomą.
Przykład:
Y=2*x+20,
X=11,
Y=2*11+20,
Y=42.
Metody przy współczynnikach.
Zazwyczaj przy rozwiązywaniu niewiadomej stosowane są metody. I według metod można otrzymać właściwy wynik. Tu znajduje się metoda najmniejszych kwadratów. Ona daje najmniejsze błędy przy szacowaniu wyniku.
Regresja liniowa - to nic innego, jak przedstawienie tezy po między zmiennymi. I zależność tu jest w formie liniowej.
Do tego elementem ważnym jest funkcja liniowa, która wyraża się wzorem y = bx +a. Przedstawienie regresji w postaci analizy i przedstawienie jej może zostać za pomocą wykresu funkcji liniowej. Wykres, na którym oznaczenia to x i y. I x oraz y zwane są zmienną zależną i niezależną.
Współczynnik determinacji | Metoda najmniejszych kwadratów | Percentyl |
Autokorelacja | Odchylenie ćwiartkowe | Kowariancja |
dziedziny naukowe
Ciekawych artykułów
Zadowolonych użytkowników serwisu
Wymienionych maili z naszymi użytkownikami :-)