Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
RODO    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ

Podsumowanie i informacje.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy przystąpili do zabawy zorganizowanej w naszym serwisie.

TopMaths cieszył się Waszym dużym zainteresowaniem a zaangażowanie z jakim przystąpiliście do zabawy jest godne uznania!

Należy Wam się również kilka słów wyjaśnienia:
- Przypadki błędów w kilku pytaniach zaistniały na poziomie systemu sprawdzającego wyniki i powstały w konsekwencji jego dużego obciązenia - w szczytowym momencie konkurs był rozwiązywany przez wielu użytkowników co powodowało duże obciążenie dla bazy danych i gdy system porównywał odpowiedzi udzielone przez uczestników ze wzorcem w bazie danych zdarzało się, że przez wyżej wspomniane obciążenie system pobierał złą odpowiedź.
- Organizując zabawę chcieliśmy, aby była ona maksymalnie przyjazna dla uczestników dlatego też po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania wyświetlaliśmy prawidłowe i błędne odpowiedzi. Niestety nie spodziewaliśmy się, że część uczestników nie postąpi w sposób fair play i ponownie rozwiąże zadania konkursowe, często nawet wielokrotnie dzięki czemu czasy rozwiązań zadań są w niektórych przypadkach tak niskie.
- Jedno z pytań dla najmłodszych wywołało sporo kontrowersji dlatego postanowiliśmy się do niego odnieść i rozwiać wątpliwości.
Pytanie brzmiało: „Termometr obok wskazuje temperaturę:”

Wielu z Was udzieliło odpowiedzi: 1 stopień
Prawidłowa odpowiedź to 2 stopnie, ponieważ skala na termometrze rośnie co 2 stopnie.

Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom a szczególnie tym, którzy w sposób fair play przystąpili do rywalizacji, bo przecież na dobrej zabawie nam wszystkim zależało i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście mimo drobnych chochlików spowodowanych kwestiami technicznymi.

Gratulujemy wszystkim, którzy zwrócili nam uwagę na błędne wskazania odpowiedzi przez system - świadczy to o Waszej dużej wiedzy i spostrzegawczości :-)

Korzystając z okazji chcielibyśmy zapytać, czy formuła konkursu przypadła Wam do gustu i czy w nowym roku szkolnym chcielibyście, żebyśmy zorganizowali kolejną edycję konkursu? A może macie jakieś sugestie? Zapraszamy do kontaktu z nami: [email protected]

Już niedługo okres wakacyjny, tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich po trudnym pandemicznym roku w edukacji w związku z czym życzymy Wam udanego wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi :-)

 

Zasady/Regulamin Ogólnopolskiego konkursu matematycznego pt. „TopMaths”

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich, osoby dorosłe, a także wszystkich pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu – Ogólnopolskim konkursie matematycznym pod tytułem „TopMaths”!

TopMaths to wspaniała zabawa matematyczna, rywalizacja z innymi oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu dziedziny naukowej, którą jest matematyka.

Pytania z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową i zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki.

TopMaths w szczególny sposób kierowany jest do uczniów klas 8, a także maturzystów – jego rozwiązywanie stanie się doskonałym treningiem przed czekającymi ich egzaminami (przykładowo: w konkursie dla szkół średnich między innymi znajdą się zadania nawiązujące do zakresu matury podstawowej, a także rozszerzonej).

Wzięcie udziału w konkursie jest banalnie proste wystarczy odwiedzić stronę www.labofii.net/topmaths w określonym dla swojej kategorii czasie i przystąpić do wydarzenia.

Zasady konkursu:
1. Konkurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział nie jest wymagana rejestracja ani założenie konta w serwisie. Przed przystąpieniem do zabawy zachęcamy jedynie do przygotowania długopisu i kartki – ułatwi to późniejsze rozwiązywanie zadań.

2. Konkurs zostanie zorganizowany na portalu edukacyjnym pod adresem: Labofii.net i odbędzie się z podziałem na następujące kategorie wiekowe:
- Szkoła podstawowa:
 - Klasa 1-3
 - Klasa 4-6
 - Klasa 7-8
- Szkoła średnia oraz dorośli

3. Do każdej ze wskazanych kategorii wiekowych zostanie przyporządkowany odrębny adres, który zostanie aktywowany w dniu rozpoczęcia konkursu.

Termin i dokładny adres strony internetowej dedykowanej dla poszczególnych uczestników to:
- Szkoła podstawowa:
 - Klasa 1-3: 29.04.2021 - godzina 15:00 - 15:50 - KONKURS ZAKOŃCZONY
 - Klasa 4-6 : 29.04.2021 - godzina 16:00 - 16:50 - KONKURS ZAKOŃCZONY
 - Klasa 7-8: 29.04.2021 - godzina 18:00 - 18:50 - KONKURS ZAKOŃCZONY
- Szkoła średnia/dorośli: 29.04.2021 - godzina 19:00 - 19:50 - KONKURS ZAKOŃCZONY

4. Po wejściu na odpowiednią stronę konkursu (wybranie adresu przypisanego danej grupie), oczom uczestnika ukaże się 20 zamkniętych pytań, każde z czterema wariantami odpowiedzi – A, B, C lub D. Warto pamiętać, że prawidłowa będzie tylko jedna odpowiedź – należy wybrać tą, która według uczestnika jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi nie będzie możliwości jej zmiany.

5. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnik konkursu otrzyma określoną ilość punktów (od 1 do 3 punktów w zależności od pytania). W momencie rozwiązywania danego zadania, zapisany zostanie również czas, który uczestnik wykorzysta na udzielanie odpowiedzi.

6. Udział w konkursie możliwy jest tylko w określonym terminie i czasie dla danej grupy wiekowej. Uczestnik nie jest ograniczony czasem na udzieleni odpowiedzi. Przykład:

- Jeśli konkurs rozgrywany jest pomiędzy godziną 15:00 a 15:50 uczestnik może przystąpić do rozwiązywania zadań nawet o godzinie 15:49 i zakończyć rozwiązywanie zadań po czasie zakończenia konkursu, czyli np. o 16:20.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o ustalony ranking. Zostanie on określony na podstawie punktów zgromadzonych przez każdego z uczestników (im więcej punktów tym wyższe miejsce w rankingu). W przypadku remisu, o kolejności zdecyduje czas udzielania odpowiedzi. Jeśli i tutaj nastąpi remis, o kolejności zdecyduje, kto wcześniej rozpoczął rozwiązywanie poszczególnych zadań konkursowych.

8. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe zegar liczący czas udzielania odpowiedzi zostanie zatrzymany a oczom uczestnika automatycznie ukaże się formularz. Poprosimy wówczas - o podanie informacji takich jak:

- Nick
- Imię i nazwisko
- E-mail

Przywołane dane posłużą do utworzenia listy rankingowej, a następnie nawiązania kontaktu ze zwycięzcami i uczestnikami konkursu.

Na liście rankingowej  z podanych wyżej danych zostanie wyświetlony tylko Nick uczestnika.

Kontakt w sprawie konkursu: [email protected]

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałej zabawy i powodzenia.

Zespół portalu

Labofii.net