Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
RODO    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ

KategoriaLink do konkursuRanking
Klasy od 1 do 3TutajTutaj
Klasy od 4 do 6TutajTutaj
Klasy od 7 do 8TutajTutaj
Szkoła średnia + dorośliTutajTutaj

 

Zasady/Regulamin Ogólnopolskiego konkursu matematycznego pt. „TopMaths”

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich, osoby dorosłe, a także wszystkich pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu – Ogólnopolskim konkursie matematycznym pod tytułem „TopMaths”!

TopMaths to wspaniała zabawa matematyczna, rywalizacja z innymi oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu dziedziny naukowej, którą jest matematyka.

Pytania z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową i zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki.

TopMaths w szczególny sposób kierowany jest do uczniów klas 8, a także maturzystów – jego rozwiązywanie stanie się doskonałym treningiem przed czekającymi ich egzaminami (przykładowo: w konkursie dla szkół średnich między innymi znajdą się zadania nawiązujące do zakresu matury podstawowej, a także rozszerzonej).

Wzięcie udziału w konkursie jest banalnie proste wystarczy odwiedzić stronę www.labofii.net/topmaths w określonym dla swojej kategorii czasie i przystąpić do wydarzenia.

Zasady konkursu:
1. Konkurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział nie jest wymagana rejestracja ani założenie konta w serwisie. Przed przystąpieniem do zabawy zachęcamy jedynie do przygotowania długopisu i kartki – ułatwi to późniejsze rozwiązywanie zadań.

2. Konkurs zostanie zorganizowany na portalu edukacyjnym pod adresem: Labofii.net i odbędzie się z podziałem na następujące kategorie wiekowe:
- Szkoła podstawowa:
 - Klasa 1-3
 - Klasa 4-6
 - Klasa 7-8
- Szkoła średnia oraz dorośli

3. Do każdej ze wskazanych kategorii wiekowych zostanie przyporządkowany odrębny adres, który zostanie aktywowany w dniu rozpoczęcia konkursu.

Termin i dokładny adres strony internetowej dedykowanej dla poszczególnych uczestników to:
- Szkoła podstawowa:
 - Klasa 1-3: 29.04.2021 - godzina 15:00 - 15:50 - KLIKNIJ TUTAJ
 - Klasa 4-6 : 29.04.2021 - godzina 16:00 - 16:50 - KLIKNIJ TUTAJ
 - Klasa 7-8: 29.04.2021 - godzina 18:00 - 18:50 - KLIKNIJ TUTAJ
- Szkoła średnia/dorośli: 29.04.2021 - godzina 19:00 - 19:50 - KLIKNIJ TUTAJ

4. Po wejściu na odpowiednią stronę konkursu (wybranie adresu przypisanego danej grupie), oczom uczestnika ukaże się 20 zamkniętych pytań, każde z czterema wariantami odpowiedzi – A, B, C lub D. Warto pamiętać, że prawidłowa będzie tylko jedna odpowiedź – należy wybrać tą, która według uczestnika jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi nie będzie możliwości jej zmiany.

5. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnik konkursu otrzyma określoną ilość punktów (od 1 do 3 punktów w zależności od pytania). W momencie rozwiązywania danego zadania, zapisany zostanie również czas, który uczestnik wykorzysta na udzielanie odpowiedzi.

6. Udział w konkursie możliwy jest tylko w określonym terminie i czasie dla danej grupy wiekowej. Uczestnik nie jest ograniczony czasem na udzieleni odpowiedzi. Przykład:

- Jeśli konkurs rozgrywany jest pomiędzy godziną 15:00 a 15:50 uczestnik może przystąpić do rozwiązywania zadań nawet o godzinie 15:49 i zakończyć rozwiązywanie zadań po czasie zakończenia konkursu, czyli np. o 16:20.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o ustalony ranking. Zostanie on określony na podstawie punktów zgromadzonych przez każdego z uczestników (im więcej punktów tym wyższe miejsce w rankingu). W przypadku remisu, o kolejności zdecyduje czas udzielania odpowiedzi. Jeśli i tutaj nastąpi remis, o kolejności zdecyduje, kto wcześniej rozpoczął rozwiązywanie poszczególnych zadań konkursowych.

8. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe zegar liczący czas udzielania odpowiedzi zostanie zatrzymany a oczom uczestnika automatycznie ukaże się formularz. Poprosimy wówczas - o podanie informacji takich jak:

- Nick
- Imię i nazwisko
- E-mail

Przywołane dane posłużą do utworzenia listy rankingowej, a następnie nawiązania kontaktu ze zwycięzcami i uczestnikami konkursu.

Na liście rankingowej  z podanych wyżej danych zostanie wyświetlony tylko Nick uczestnika.

Kontakt w sprawie konkursu: [email protected]

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałej zabawy i powodzenia.

Zespół portalu

Labofii.net